Hakkımızda

2004 yılında kurulan firmamız kurulduğu gün itibariyle ülkemiz insanının hakettiği kaliteli optik ürünleri sunmak için gerekli tüm araştırma, ürün seçimi ve ürünün sunumu ile ilgili özenli bir çalışma yürütmüştür ve Optik gözlük cam ve çerçeve alanında, kısa sürede sektör geneline hakim ve pazar payı geniş bir duruma gelmiştir.

İnsan İhtiyaçlarının her döneme göre değiştiğinin farkında olan firmamız, günümüz insanının göz ve görme sağlığı için geliştirilmiş en son ürünleri sunabilmek için daima titiz bir çalışma yürütmüştür.

Bu titiz çalışmanın ürünü olan ve sunduğumuz ilk günden itibaren sizler tarafından takdir ve kabul gören NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI’ den sonra yine günümüz insanının zaruri ihtiyacı haline gelen;

BLUE RAYguard ve LOTURAL coating camlarını da kullanıma sunmuş bulunmaktadır.

OPTI-TECH tek odaklı gözlük camları Türkiye Genel Dağıtıcısı olan firmamız , Henalens Çok odaklı ve özel üretim Gözlük camlarının imalatına başlayarak bu alandaki kaliteli ürün ihtiyacına da katkı vermeye başlamıştır.

BABYLON eyewear Gözlük Çerçevesi ile sektördeki yerini aldıktan Gözlük Çerçevesi alanındaki başarılı çalışmalarını devam ettirmiştir.

Gözlük Camı ve Gözlük Çerçevesi Sektörünün en yenilikçi ve en dinamik firması Hazel Optik San ve Dış Tic Ltd Şti ailesi olarak kaliteli optik ürün ihtiyaçlarına karşılık vermeye kararlılıkla devam etmekteyiz.

Hazel Optik Ailesi

 

YENİ ÜRÜNLER…YENİ SEÇENEKLER… YİNE HAZEL OPTİK’TEN… YİNE OPTI-TECH’ TEN…
Firmamız kurulduğu gün itibariyle ülkemiz insanının hakettiği kaliteli göz estetiği ve sağlığı konusundaki ürünleri sunmak için gerekli tüm araştırma, ürün seçimi ve ürünün sunumu ile ilgili özenli bir çalışma yürütmüştür.
Kaliteli ürünü ucuz fiyatla sunma prensibi ile faaliyetine başlayan firmamız özenle ve teknolojinin sağladığı imkanlarıda kullanarak Türkiye Genel Distribütörlüğünü yaptığı CE, FDA ve ISO 9001 Standartlarına sahip olan Opti-Tech Optik Gözlük camlarını değerli müşterilerinin hizmetine sunmuştur.
Her geçen gün genişleyen ürün yelpazesi, günümüz ihtiyaçlarının tam ve net olarak takip edilip, doğru değerlendirilmesiyle firmamız, arzu ettiğimiz büyüme trendinine ulaşmıştır.Hazel optik olarak bu titiz çalışmanın ürünü olan NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI’ den sonra yine günümüzün ihtiyaçları haline gelen BLUE RAY ve LOTURAL ‘i sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
BLUE RAY
Dijital çağı yaşadığımız günümüzde hepimiz çalışırken, dinlenirken veya eğlenirken mutlaka bir led ekranın karşısında daha fazla vakit geçiriyoruz.Tabletler,akıllı telefonlar,TV ve bilgisayarlar artık hayatımızın birer parçası haline geldiler.Teknolojinin sürekli ve çok hızlı ilerlemesi ile bu ekranlar da her geçen gün güçlenmekte ve güçlendikçe yaydıkları MAVİ IŞIĞIN da yoğunlaşması ile gözlerimizi daha çok zorlamakta ve yormaktadırlar.
Mavi ışık; retina hücrelerine zarar verir,sarı nokta hastalığının başlangıç sebebidir,katarakt oluşumunu hızlandırır,göz yorgunluğu,göz kuruluğu,baş ağrısı ve uyku bozukluğuna neden olur.
BLUE RAY gözümüzü yapay zararlı mavi ışık ve ultraviole ışınlarından korumak için geliştirilmiş ileri teknoloji ürünü gözlük camıdır.
Blue Ray ‘in Özellikleri :
Özel Mavi Kaplaması Zararlı Mavi Işığı Yansıtarak Engeller
E.M.I kaplaması Sayesinde Elektronik Cihazlardan Yayılan
Elektro Manyetik Dalgaları Filtre Eder,
Göz Yorgunluğunu Ortadan Kaldırır,
Zararlı UV ışınlarını % 100 Filtre Eder. Lotural ‘in Özellikleri
Süper Hydrophobic Kaplamadır,Su,Kir,Buhar Tutmaz Kolay Temizlenir
Toz Tutmama Özelliğinden Dolayı Çizilmeye Dayanıklıdır.
Ultraviole Işınlarını %100 Filtre Eder.
Yüksek Işık Geçirgenliği Sayesinde Yansımaları Ortadan Kaldırı.
E.M.I kaplaması ile Elektromenayetik Dalgaları Filtre Eder.
 
NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI ‘YENİ NESİL GÖZLÜK CAMI
Refraksiyon kusurları teknolojisinde öncü kuruluş OPTI-TECH, bilgisayar kullanıcılarına özel dizayn edilen gözlük camı NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI ile göz sağlığında yeni bir çığır açıyor.
Özel flexible hammaddesi sayesinde Kırılmaya karşı garantili ve çizilmeye karşı standart organiklere oranla 8 ila 10 kat daha dayanıklı olan OPTI-TECH NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI, UV 400 (UV filtrasyon değeri 400nm) olduğu için gözü ,güneşin yaydığı zararlı uv ışınlarına karşı koruyarak katarakt oluşumunu geciktirici etkiye sahip.
New Impact'in en önemli özelliklerinden biriside, özel E.M.I.(ELECTRO MAGNETIC INTERFERENCE) kaplaması sayesinde TV ve bilgisayar monitörlerinden yayılan zararlı ışınları filtre ederek gözü koruması. Bu nedenle, uzun süre bilgisayar başında olan kişilerin özellikle denemesi gereken bir ürün. Hazel Optik tarafından Türkiye'ye getirilen NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasına yer alıyor.
NEW IMPACT SHYD&HMC-EMI ayrıca SUPER HYDROPHOBIC kaplaması sayesinde parmak izi,kir,su be buhar tutmayarak hem çizilmeyi geciktiriyor hemde sürekli pürüzsüz yüzeyi sayesinde daima net görüş sağlıyor; ABBE 43 değeri ile de mükemmel bir kontrast sağlayarak gözü dinlendiriyor.